Våre tre G13-lag bestående av gutter født i 2011, 2012 og 2013 har gjennomført en veldig god sesong. Norild 2 vant til slutt serien og Norild 1 havnet på andreplass. Norild 3 med G11-hovedtrener Heikki Knutsen bestående av hovedsakelig ivrige G11-spillere ilag med G13, har også levert veldig gode resultater mot eldre lag.
Norild 2 skal spille KM-sluttspill i Alta 26. oktober hvor de møter Hammerfest IF/Stein i semifinale.
Hovedtrener for G13, Håkon A. Børresen skryter av en veldig dedikert spiller- og foreldregruppe som har lagt ned en stor innsats for å gjennomføre i årets sesong. Spillerne er virkelig en treningsvillig gjeng som ønsker å bli bedre på hver økt. I tillegg vil han takke både G11 og G15 for godt samarbeid om hospitering i året som gikk.

Som dere ser på bildet er apparatet rundt laget stort. Hovedtrenerteamet består av Håkon i tillegg til Kolbjørn Rushfeldt (G13) og Steinar Kalvik (G12) og Heikki Knutsen (G11). Trenerteamet består også av Keepertrener Mette Kjæreng og hjelpetrenere Roar Johnsen og Per Marius Øyen Pedersen.
Trenerteamet skryter veldig av støtteapparatet rundt laget, som gjør at trenerne kan fokusere på det sportslige. Hovedlagleder Inga Smuk (G13) har styrt det administrative i lag med lagleder Kristina Wiik (G12) og Ken Inge Roska (G11). På laget har de også med seg dugnadsansvarlige Mona Halvari (G13) og Jorid Samuelsen Kalvik (G12), samt kasserer Kristin Rushfeldt Børresen (G13).
Vi ønsker Norild 2 lykke til i kretsmesterskapet i Alta lørdag 26. oktober.
Det skinner en sol! 

Foto: Lars Christian Hansen

Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.